Nový seriál videí na téma - vinařův rok

  • 4. 4. 2021
Nový seriál videí na téma - vinařův rok


Vážení fanoušci dobrého vína,

rádi bychom Vám představili novinku, kterou budete moci po celý rok u nás na webu a sociálních sítích vídat. Vinařství Kratochvíla (Pasohlávky) začalo natáčet unikátní sérii videí, kde představují podrobně „vinařův rok“. Jde o velmi zajímavá videa a po domluvě jsme se je rozhodli naservírovat i Vám. Máte se tedy na co těšit :-)

Míra Kratochvíla je mladý, skvělý vinař, který měl být součástí našich festivalů už v loňském roce. Bohužel festivaly, kde měl být, tak byly zrušeny vinou koronaviru. Prozatím ho můžete tedy poznat alespoň tímto způsobem a brzy snad už osobně. Abychom sem jen nevložili video, tak jsme se prvotně zeptali právě jeho, co ho vedlo k něčemu takovému:

  Každý z vinařů už měl určitě degustaci, kdy se ho ptali návštvěníci degustace, jak vlastně probíhá takový vinařův rok, co vlastně přes rok dělá a podobně. A právě při této přiležitosti mě napadlo udělat takovou vinařskou ságu, takový průřez vinařovým rokem, který nechá nakouknout pod pokličku našeho vinařství! Dlouho jsme s tím čekali, ale celková situace, která se momentálně děje, urychlila naše rozhodování. Řekli jsme si: „Když nemůžou lidi k nám, vezmeme je aspoň na virtuální prohlídku našeho vinařského života“. 
  No dobře nápad by byl, ale kam s ním? První volba padla na YouTube, takže jsme vytvořili profil a už jsme přemýšeli nad prvním videem. Byl právě leden, takže to bylo zcela jasné, první video bylo na téma zimní řez. Ze startu se to zdálo jako banalita, protože když máte věci zautomatizované, tak nad nimi moc nepřemýšlíte. Problém však nastal záhy, jak lidem předat to co víme? To byl opravdu oříšek, který se nám ale podařilo rozlousknout. Prostě stejně jakou formou děláme degustace, jsme se rozhodli dělat i videa. Jednoduché, výstižné a hlavně zajímavé pro širokou veřejnost. 
  Již máme za sebou tři videa a první z nich Vám představujeme nyní. Natočeny jsou už i další dvě, které uvidíte také co nevidět. Samozřejmě další díly budou posléze pokračovat, chceme vytvořit opravdu obsáhlý kanál na YouTube, kam mohou kdykoli nakouknout všichni milovníci vína, příležitostní vinohradníci nebo kdokoliv, kdo by se chtěl aspoň na chvíli stát vinařem na dálku a představit si, co vše obnáší za práci, než dostaneme hrozen do podoby krásného vína až na váš stůl!