Ostrovský festival vína se kvůli nepříznivému počasí přesouvá na jiný termín

  • 30. 5. 2024
Ostrovský festival vína se kvůli nepříznivému počasí přesouvá na jiný termín


Vážení návštěvníci, vážení fanoušci,

je nám to velice líto, ale vzhledem k velice nepříznivé předpovědi počasí a výstraze ČHMÚ před silnými dešti jsme nuceni zrušit sobotní festival vína v Ostrově. Máme z toho velice rozporuplné pocity, protože festival vína z tohoto důvodu rušíme vůbec poprvé v historii. Akce konáme za každého počasí a vždy do nich dáváme 100 %. I do Ostrovského festivalu vína jsme byli odhodláni jít naplno. Koneckonců jsme i na poslední chvíli zajistili přesun festivalu do Klášterní zahrady, kde je zpevněný povrch, který lépe odolává deštivému počasí. Bohužel podmínky v Západních Čechách mají být o víkendu natolik extrémní, že pořádání festivalu vína zcela postrádá smysl. Musíme myslet na zdraví a bezpečnost personálu, stav mobiliáře a techniky a v neposlední řadě i na ekonomickou stránku věci.

Dobrou zprávou je, že o 2. ročník Ostrovského festivalu vína nepřijdete. Se zástupci města jsme se dohodli na náhradním termínu, kterým je předběžně sobota 12. 10. 2024. V nejbližších dnech termín oficiálně potvrdíme.

Děkujeme městu (jmenovitě paní Ditě Poledníčkové, Vedoucí odboru kultury, propagace a cestovního ruchu) za vstřícný a chápavý přístup. Všem fanouškům se omlouváme za komplikace. Budeme se těšit v říjnu.

Za organizační tým Českých festivalů vína

Radek Aleš, ředitel