Plzeňský festival vína 2022 - podzim

logo festivalu
 • 23. - 24. 9. 2022
 • 13:00 - 22:00
 • ul. Kopeckého sady a Bedřicha Smetany, Plzeň
 • zdarma (degustační sklenice 100 Kč)
obrázek

V pátek 23. a v sobotu 24. září se uskuteční podzimní termín Plzeňského festivalu vína 2022, největší vinařské akce na západě Čech!

Fanouškům dobrého vína se na tradičním místě v Plzni „U branky“ představí 24 pečlivě vybraných vinařství z České republiky. Zastoupeny budou stálice jako Vinařství Rauš, Modré vinařství, Vinařství Gertner či Vinařství Volařík, ale jako tradičně se objeví i několik nováčků. Nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín až po mohutná vína z francouzských sudů.

Součástí akce bude také food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů a v neposlední řadě bohatý doprovodný program. Hlavní hvězdou bude kapela Pekař. Dále vystoupí oblíbená plzeňská skupina Moodshake, Cimbálová muzika Kaňúr, DJ Laaw a DJ Danda. Programem vás budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr. A aby toho nebylo málo, v nedaleké Měšťanské besedě bude souběžně s festivalem vína probíhat partnerský filmový festival Finále Plzeň, na kterém budete moci zhlédnout desítky aktuálních českých snímků.

Vstupné na akci bude zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 Kč.

Program

 • PÁTEK
  13:00 – CM Kaňúr
  19:00 – Pekař  
  20:00 – DJ Laaw

 • SOBOTA
  13:00 – CM Kaňúr  
  18:00 – Moodshake  
  20:00 – DJ Danda  

Partneři festivalu

Logo Trhy Aleš Logo Vinařský fond Logo KudyZNudy.cz Logo LDStudio Logo Městský obvod Plzeň 3 Logo Město Plzeň Logo Finále Plzeň Logo TvůjDj Logo České festivaly vína Logo NOISE water