Poděbradský festival vína 2022

logo festivalu
 • 12. - 13. 8. 2022
 • 12:00 - 22:00
 • Lázeňská kolonáda, Poděbrady
 • zdarma (degustační sklenice 100 Kč)
obrázek

V pátek 12. a v sobotu 13. srpna se v Poděbradech uskuteční druhý ročník festivalu vína! Po fenomenálním úspěchu premiérového ročníku bude ten letošní hned dvoudenní.

Fanouškům dobrého vína se na kolonádě v Poděbradech představí 20 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

Součástí akce bude také food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů a v neposlední řadě bohatý doprovodný program. Hlavní hvězdou bude skupina Nebe. Dále vystoupí Crossband, Cimbálová muzika Alexandra Vrábela, Cimbálová muzika Majerán, KJ Sax, DJ Laaw a DJ Yaa. Programem vás budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr.

Vstupné na akci bude zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 Kč.

Program

 • PÁTEK
  13:00 – CM Majerán

  15:00 – KJ Sax
  19:00 – Crossband
  20:00 – DJ Laaw

 • SOBOTA
  13:00 – CM Alexandra Vrábela
  19:00 – Nebe
  20:00 – DJ Yaa

Partneři festivalu

Logo Městské kulturní centrum Poděbrady Logo Trhy Aleš Logo Vinařský fond Logo KudyZNudy.cz Logo LDStudio Logo Farmářské trhy Poděbrady Logo Město Poděbrady Logo NOISE water